Галина Козинець - Автор Cityfrog
Галина Козинець
Редактор

Гастрономічні підсумки 2018 року у Львові

28 Дек, 2018
вино, руки, люди, дегустація, ресторан, бокали

Рік видався багатим на нові заклади, концепції та несподівані гастрономічні поєднання. Cityfrog Lviv підбиває підсумки 2018 року

Рік видався багатим на нові заклади, концепції та несподівані гастрономічні поєднання. Cityfrog Lviv разом з експертами у ресторанному середовищі підбиває підсумки 2018 року у Львові

Вектори розвитку ресторанного бізнесу 

Світові тренди на локальну кухню, на просту та зрозумілу їжу не оминули і Львів. Надати звичним стравам новий смак — здається саме таке гасло взяли у багатьох ресторанах та кафе міста на озброєння.  
 

Юлія Аврора Огородник
гастроентузіастка,
Президент ресторанної премії «Пальмова Гілка»
Ресторанний Львів, на мою думку, знаходиться у стані вічного вибору: для львів’ян чи для туристів? З одної сторони — хочеться вражати туриста, адже саме за приємними та пам’ятними спогадами люди подорожують і відвідують ті чи інші заклади, з іншої сторони — хочеться йти в ногу зі світовими трендами та експериментувати. Але такі ризики не завжди оцінюються туристами. Тому логічно те, що галицька кухня з роками не втрачає своєї актуальності. Але приємно є те, що у цій сфері з’явилось більше досліджень на автентичність та справжність.
 
Не перестає тішити підняття загального рівня їжі. Велику роботу у цьому напрямку вже декілька років робить компанія Fest та їх «Школа кухарів». І це відбивається на якості кухні безпосередньо у всіх закладах мережі. Раджу здивувати себе та відвідати «Криївку». Ви побачите, що це не та «Криївка», яка була раніше, і їжа там вже зовсім іншого рівня. Наприклад, курча та вареники з вишнею заслуговують на звання одних з найкращих у місті. Цікавим та ризиковим проектом є точно відкриття ресторану «Висока кухня» (примітка: ресторан, у якому відсутнє меню та офіціанти). Як експеримент, як формат — це дуже важливо. А ризик є в тому, чи готові люди до такого формату.
 
Здивувало мене у цьому році невелика кількість нових кав’ярень. Адже, Львів — це кавова столиця країни, тому хотілось би бачити більше розвитку в цьому напрямку.
 
А що точно тішить, так це те, що слідом за київською «Канапою», на європейський ринок, а саме у Польщі, в січні вийде «Ресторація Бачевських». Це великий крок для країни, адже нам є що запропонувати гурманам у інших країнах.

Які нові заклади з'явилися?

Основними напрямками розвитку нових закладів у Львові можна виокремити такі:

• стрітфуд;
• винні бари;
• заклади з історичною легендою.

Особливості: не втрачає свої позиції у Львові піца та паста, тому серед нових місць варто відмітити піцерії Kazzka, Tisto pazza pasta, Bratello.


Прикладами ресторанів, які спеціалізуються на кухнях світу у 2018 відкрились:

• «Балканський дворик» — кухня Сербії, Чорногорії та інших країн Балканського півострова;
• Jin — китайська кухня;
• «Фляшка Кляйна» ­— німецька кухня;
• Noa — кухня країн Азії;
• Green Garden — паназіатська кухня, піца.


Розвиток стрітфуд-напрямку вилився у такі кафе та ресторани:

• «Чотири чебуреки. Prosecco bar»;
• пельменна «Дзя-мдзя»;
• два заклади «Білий налив»; 
• «Супкультура»;
• «Це фалафель, крихітко!»
• варенична Marusя;
• Doner&Burger;
• декілька нових кафе Salalat.  

Особливості: максимально швидко, але водночас і якісно — основний акцент споживача у цьому напрямку.


Нішу закладів з історією зайняли:

• «Ресторація над Цукернею»;
• Fellner&Helmer;
• «Франкова кузня»;
• 36По.

Серед барів найпримітнішими були відкриття:

• «Зелений змій»;
• Port wine bar;
• Limoncello;
• Wine not;
• 12steps. 


Ресторани при готелях:

• Grand Solie;
• ресторан при готелі BankHotel.

Всеволод Поліщук,
маркетолог Readyto creative agency
Зараз у Львові помітне певне сповільнення, порівняно з іншими містами України та попередніми роками, у кількості нових закладів. Можу відмітити тенденцію, що заклади почали більше ставити в пріоритет саме львів’ян, а не туристів. Цьогоріч проводили велике дослідження серед львів’ян про їх ресторанні вподобання. Так от, приємним сюрпризом стало те, що люди обирають на що вони йдуть в гастрономічному плані: піца, м’ясо, риба, хінкалі, бургери тощо. Тобто вау-ефект важливий, але другорядний. Люди все більше ходять в ресторани їсти, а не підтверджувати статус.
 
Серед позитивних віянь – тяга до монопродукту, збільшення якісної кави від українських обсмажників (як в кав’ярнях, так і в закладах, де напій не є основним продуктом).
 
Серед нових закладів, до яких я не мав відношення при створенні — цікавим відкриттям став Noa:asia special. Азійський напрямок кухні у Львові — це завжди ризиковано, але здається, що тут вдалось знайти свою аудиторію.
 
Радію, що відбувається з українською кухнею. Вона розвивається, популяризується та вкорінюється. Чого мені бракує у цьому напряму, так це закладів з українським монопродуктом: голубці, чанахи, банош та інше. Бачу в цьому великий потенціал.
 
Загалом нові проекти стали більш продуманими, підготовленими та логічними, а це не може не тішити, адже в результаті гостей чекає готовий зі всіх сторін заклад, в який хочеться повертатись.
Оксана Сибидло,
фудфотограф
Як фотограф, за цей рік відзняла багато меню новостворених закладів. Точно можу відзначити, що зараз шеф-кухарі приділяють значну увагу не тільки яскравим подачам, а й якості пропонованого продукту. Наприклад, у кав’ярні-пекарні «Живий хліб», яких за цей рік стало більше, постійно удосконалюють техніку та дуже прискіпливо ставляться до складників їхньої випічки.
 
Набирає популярності стрітфуд. Тішить, що на ряду зі швидкістю, в цьому напрямку не забувають і про візуальну частину. Фестивалі навчили нас їсти вуличну їжу, а ресторатори успішно перетворили цей формат у постійно діючий концепт.

«Львів відкритий для світу» — саме так звучить неофіційне гасло міста. І справді, статистика каже, що з кожним роком все більше і більше людей відвідують Львів як туристи. Але безперечно тішить те, що місцеві мешканці також стали вагомими важелями орієнтації рестораторів. Більше простоти та зручності, цікаві експерименти та зосередження на якості — беззаперечно 2018 рік був гастрономічно різноманітним роком.

Если вы хотите читать наши статьи раньше, чем они появятся на сайте, скачивайте приложение Cityfrog для iOS или Android

Что еще нового во Львове

Технологии и гастрономия: курятина Frozen Pro от бренда KuratorТехнологии и гастрономия: курятина Frozen Pro от бренда Kurator

Бренд отборной украинской курятины ТМ Кurator, созданный для сообщества HoReCa, презентует новую линейку продукции. Подробнее о технологии Frozen Pro и ее характеристиках – читайте в материале

Открытие Кулинарного центра от МХП в ВишневомОткрытие Кулинарного центра от МХП в Вишневом

Новое время требует новых решений: МХП, крупнейший агрохолдинг Украины, открыл под Киевом собственный Кулинарный центр

Суши-бар «Рис & Рыба»: акции, меню, топовые позицииСуши-бар «Рис & Рыба»: акции, меню, топовые позиции

В наше время доставка еды стала частью культуры. Курьерами на велосипедах, мопедах, скейтах никого не удивишь. Но всегда можно удивить хорошим сервисом и вкусными блюдами

Easy Wine Club: простое решение винных вопросовEasy Wine Club: простое решение винных вопросов

Говорят, для каждого особого случая есть свое особенное вино, нужно только его найти. Винный онлайн-клуб Easy Wine Club предлагает современный оперативный сервис доставки вина каждому желающему в любую точку страны

Скачай новое приложение CityfrogСкачай приложение
Cityfrog
Получай доступ к обзорам лучших заведений сразу после выхода статьи.Получай доступ к обзорам лучших заведений сразу после выхода статьи.
Спасибо, больше не показывать
Cityfrog
Скачай наше приложение.Экспертное мнение о лучших заведениях.

Извините, но Ваш браузер устарел, и не поддерживает наш сайт.

Пожалуйста, обновите или смените браузер. Спасибо за понимание!